24.03.2025

Уха навариста з рисом

Якщо ви любите рибні страви, часто готуєте рибне філе та котлети, то у вас мають залишатися рибні голови, хребти та хвости. Частини риби можна заморожувати, а потім одним махом розморозити і зварити смачний наваристий рибний бульйон. Пропоную приготувати ситну юшку з рисом.

Інградієнти

  • Риб’ячі голови/хвости/хребти – 1,8-2 кг
  • Риба з малою кількістю кісток, будь-яка – 2-3 великих шматочки
  • Картопля – 3 шт.
  • Цибуля ріпчаста – 2 шт.
  • Морква – 2 шт.
  • Рис – 50 г
  • Зелень кропу – 1 пучок
  • Олія рослинна – для смаження
  • Сіль – за смаком
  • Перець чорний – за смаком

Приготування

  1. Для наваристого бульйону потрібно взяти голови, хвости та хребти морської та/або річкової риби. Підійде товстолобик, щука, судак тощо. У мене було 1,8 кг таких рибних частин, з них 4 великі голови товстолобика й одна голова судака.
  2. Усю рибу скласти у велику каструлю, залити водою, щоб вона приблизно на 1 см не покривала верхній шар. У мене пішло 2 літри. Довести до кипіння.
  3. Тим часом на одній цибулині зробити хрестоподібний надріз, не дорізаючи до кінця. Одну моркву розрізати навпіл.
  4. З бульйону, що закипів, зняти коричневу піну. Покласти в каструлю цибулю та розрізану моркву. Варити бульйон, не накриваючи каструлю кришкою, близько 20 хвилин. За цей час більша частина рідини має википіти.
  5. Тим часом цибулю порізати кубиками. Моркву нарізати півмісяцем.
  6. Обсмажити цибулю та моркву на невеликій кількості рослинної олії до прозорого стану цибулі, але не засмажувати овочі. Зняти сковороду з плити.
  7. Вуху процідити через сито. З двох літрів має залишитися не більше 1,2 літра. Якщо вийшло більше, то каструлю з уже готовим бульйоном потрібно поставити на вогонь і виварювати рідину до потрібного об’єму.
  8. Поки бульйон знову закипає, потрібно порізати картоплю великими шматками. Кріп дрібно порубати, відкласти в сторону.
  9. Рис промити. У киплячий бульйон викласти картоплю і насипати рис.
    Варити картоплю 10 хвилин, потім викласти шматочки риби, смажені овочі та кріп. На цьому етапі посолити та поперчити юшку.
  10. Варити суп ще 5 хвилин. А потім дістати рибу з каструлі, відкласти в сторону. Видалити кістки. Спробувати рис на готовність, а бульйон на сіль.
  11. Якщо рис м’який і солоність вас влаштовує, то юшку можна знімати з плити та подавати в окремих тарілках. Рибу краще класти в кожну порцію.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *