Гуляш – досить поширена страва, особливо гуляш з пюре. Напевно, багато хто вміє його готувати. А для тих, хто не вміє, головне запам’ятати одне – не поспішати! І тоді все вийде.
Інградієнти
- М’ясо яловичини (телятини) без кісток – приблизно 200 г
- Цибуля ріпчаста – 1 шт.
- Томатний соус або лечо НЕ гостре (або томатна паста, розведена водою) – приблизно 200 мл
- Сіль – за смаком
- Борошно – 1 ст. л.
- Олія рослинна
- Картопля – 5 шт.
- Масло вершкове – 50 г
- Сіль – 1 ч. л.
- Молоко – 50 мл
Приготування
- Найголовніше в цій страві – це, звичайно, м’ясо. Воно повинно бути свіжим! Це може бути як яловичина, так і телятина. Дивіться на колір, м’ясо не повинно бути темним! Наріжте його маленькими шматочками, виключивши прожилки та інші нежитливі елементи.
- Одну велику цибулину (або дві маленьких) нарізати або подрібнити в блендері.
- Сковороду поставити на вогонь і налити трохи рослинного масла.
- Викласти цибулю і загасити хвилинку. Додати м’ясо.
- Перемішати з цибулею і накрити кришкою, нехай гаситься.
- Поки м’ясо зайняте справою, можна і картоплею спантеличитися.:На 1 дорослого зазвичай беруть 2 картоплини, на дитину – одну.
- Почистити, звичайно. І ось тут важливо перевірити м’ясо. Якщо воно вже трохи побіліло і пустило сік – ось такий, як на фото…
- Той момент упускати не можна! Беремо соус – це може бути сама звичайна томатна паста, може бути не гостре лечо з баклажанами або болгарським перцем, як у мене, або якась інша томатна сальса – неважливо. Головне, щоб не гостре.
- Соус викласти в миску.
- Спробувати і посолити. Тут дуже важливо розуміти, що концентрація солі буде не така, як в цій мисочці, а розрахунок повинен бути на всю сковороду і на все м’ясо, яке в ній гаситься. Тому посолити потрібно гарненько, але не переборщіть, адже завжди краще спробувати і досолити в процесі, ніж пересолити все на самому початку.)
- Тепер соус можна викласти на сковороду. Я дуже люблю запах сушених трав, тому обійтися без них не можу.
- Якщо ви з недовірою ставитеся до всяких приправам, то просто насушіть собі пакет кропу і додавайте його, точно знаючи, що з травою все в порядку!
- Перемішайте все акуратно…і гасіть на повільному вогні далі, накривши все кришкою.
- А тепер можна поставити на вогонь каструлю з водою для картоплі, посоливши її, і, поки вона закипить, нарізати картоплю кубиками.
- А вже як закипить, так і закинути її у воду (так-так, саме коли закипить – так користі більше збережеться). Варити до готовності (15-20 хвилин з моменту закипання).
- Як тільки вона звариться, воду злити.
- Додати вершкове масло. Не шкодувати масла! Від його кількості безпосередньо залежить смак пюре, але і переборщувати не варто.
- І влити трохи теплого (!!!) молока. Перемішати все і за допомогою товкушки довести до потрібної консистенції.
- До цього часу вже і м’ясо має приготуватися. Виловіть один шматочок і спробуйте його на м’якість. Якщо жорсткуватий, нехай ще загаситься (якщо не вистачає рідини, долийте води).
- Якщо м’ясо готове, просійте через дрібне сито 1 ст. л. борошна. Перемішайте все гарненько і вогонь можна вимикати.
- Обід готовий! Приємного апетиту!;)